Kaip naudotis „iTunes“ programa?

Tikriausiai pirmas dalykas, kurį pastebėsite įsigiję Apple iPhone telefoną ir tai, kad į jį taip sau paprastai neįkelsi nei muzikos, nei paveiksliukų, nei filmų ir pan. Visiems minėtiems reikalams jums reikės pasinaudoti Apple iTunes programa, kuri net nepateikiama kartu su telefonu, o siunčiama atskirai iš Apple tinklapio.

ITUNES PROGRAMOS NAUDOJIMAS

Apple iTunes programa susideda iš keturių didelių dalių, kur kiekviena suskirstyta į tam tikras skiltis. Kategorijoje Library talpinama jūsų įtraukta muzika, filmai, įsigytos programos ir pan. Kategorijoje Store, talpinama tai, ką įsigijote iTunes Store parduotuvėje, taip pat – per ten patenkate į parduotuvę, kai norite kažką įsigyti. Kategorija Devices atsiras kai prie kompiuterio prijungsite iPod, iPhone, iTouch ar kokį kitą Apple įrenginį, tam, kad sinchronizuoti muziką, filmus ir pan. Kategorijoje Playlist - atsiras visi jūsų sukurti grojaraščiai. Kategorijoje Shared galite nustatyti kokia muzika, filmais ir pan. norite dalintis tinkle. Kategorijoje Genius, galite susikurti protingą grojaraštį, kuris suras dainas panašias į grojamą.

MUZIKA

Muziką, kurią norite patalpinti telefone, galite tiesiog pernešti į skiltį Music, kategorijoje Library. Reiktų pastebėti, kad Apple iTunes dirba tik su Apple muzikiniu formatu ir mp3, taigi į programą negalėsite įkelti wma (Windows Media Audio), flac ar daugelio kitų formatų. Laimei, daugelį formatų konvertuoti į mp3 ar aac pasiūlys pati iTunes.

Norėdami muziką grupuoti, galite sukurti naują grojaraštį spustelėdami [+] mygtuką programos apačioje, kairėje pusėje. Norėdami priskirti muziką grojaraščiui, tiesiog pertempkite muziką ant norimo grojaraščio. Įkeltos dainos taip pat atsiras ir bendroje Music skiltyje. Prie paieškos, viršuje dešinėje yra galimybė pasirinkti muzikos peržiūros rėžimą, o juodoje juostoje – ką norite matyti: albumus, atlikėjus, žanrą ir pan. Paveiksliuke aš pasirinkęs albumą, ir padaręs jame esančių dainų sąrašo peržiūros rėžimą.

Norėdami muziką perkelti į telefoną, kategorijoje Devices spustelėkite ant savo telefono (ar „iPod“) grotuvo pavadinimo ir pasirinkite Music, pažymėkite varnele ką norite sinchronizuoti ir spustelėkite Apply, o vėliau Sync.

FILMAI

Tikriausiai jau supratote, kad norint įkelti filmą į iTunes programą, jis turi būti Apple QuickTime formato. Taigi, kiekvieną filmą turėsite savo rankelėmis konvertuoti į QuickTime formatą, arba įsigyti/nuomotis iš iTunes Store parduotuvės.

„Windows“ vartotojams siūlyčiau Free Video to Iphone Converter programą vaizdo failų konvertavimui. „OS X“ vartotojams – Video Monkey. Žinoma, kiekvienas gali naudoti jam patinkančią programą.

O šiaip, norint telefoną užkišti vaizdo failais, galima keliauti į Apple filmų ištraukų skyrelį ir atsisiųsti patikusio filmo reklaminį filmuką ar ištrauką. Tereikia spustelėti iPod (for your iPod) arba iPhone (for your iPhone) mygtuką, atverti iTunes programą ir spustelėti Get Movie (vėl gi, šalia turi būti parašyta „iPod“ arba „iPhone“). Po kelių akimirkų, filmas bus persiųstas į iTunes programą. Taip pat galima panaršyti iTunes Store, ten dažnai pateikiami nemokamos ištraukos ir pan.

Norėdami vaizdo failus perkelti į telefoną, kategorijoje Devices spustelėkite ant savo telefono (ar „ipod“) grotuvo pavadinimo ir pasirinkite Video, pažymėkite varnele ką norite sinchronizuoti ir spustelėkite Apply, o vėliau Sync.

KONTAKTAI, PROGRAMOS IR KITKAS

Nors pradedant 2.0 programine įranga į Apple iPhone jau galima importuoti SIM kortelės kontaktus, patartina juos sinchronizuoti su kompiuteryje esančia kokia nors programa (pašto, kontaktų ir pan.) tam, kad neprarasti jų ateityje, kai telefoną perrašysite ir pan.

Pasirinkite skiltį Info, prieš tai kategorijoje Devices spustelėję ant Apple iPhone pavadinimo. Pažymėkite varnele Sync contacts with ir pasirinkite norimą programą. Taip pat galite pasirinkti su kuo sinchronizuoti kalendorių arba jei turite užsisakę, atlikti MobileMe paslaugos nuostatas. Sinchronizuokite spausdami Sync.

Skiltyje Applications, galite pasirinkti kokias programas įrašyti į Apple iPhone telefoną ar iTouch grotuvą, jas pašalinti ir t.t.

Norėdami į telefoną įsikelti patinkančias nuotraukas, pirmiausiai susikurkite kur nors naują katalogą, tarkim pavadinimu iPhone nuotraukos, ir jame talpinkite nuotraukas. Galite sukurti keletą vidinių katalogų, kurie telefone bus matomi kaip atskiri albumai. Tarkime C:\iPhone nuotraukos\Balius bei C:\iPhone nuotraukos\Nuogos mergos bus matomi kaip du atskiri albumai, pavadinimais Balius ir Nuogos mergos. Visos bet kaip sumestos nuotraukos bus rodomos vienoje krūvoje.

Kai susikursite katalogą ir sukelsite nuotraukas, skiltyje Photos, nurodykite norimą katalogą, o ten katalogus – kurie atsiras kaip albumai.

 • Guest

  Kai ismoksit ir viskas bus gerai,pirma ismokite elgtis ppoto keikit iphone ;))

 • katinyte

  Sveiki, kaip perkelti kontaktus is iphono 4 i pc su nauju itunes?

 • lina

  Sveiki gal kas zinote kaip uzsideti daina kad grotu kai skambina isikeliau dainas i IPHONA bet neina nusistayti,dainas susikeliau i muzik.aciu

 • Vitalka

  o kaip per 11 itunes? :D

 • ugniusss

  To Gintaresypsena
  Reikia spausti įkėlus ir uždėjus varnelę Sync.

 • Gabrielė

  Situacija tokia: persiinstaliavau windowsus ir teko itunes parsisiųsti iš naujo. Dabar juose nėra mano muzikos, o keltis vėl visko iš pradžių nenoriu, nes bijau kad vėl viską sujauksiu IPode. Ar įmanoma visą muziką persikelti iš IPodo į Itunes? Jei taip tai kaip??

 • erna

  Sveiki, kaip ipodu nufilmuotus video ikelti i kompa?

 • iphone3gs

  gal glait pasakyt kaip is iphone failus perkelt i pc ?

 • alvis

  supistas iPhonas!!!!!!

 • 3310

  vejai tie jusu iphone .3310 nokia yra paskambint eina ir sio . o ce jus vejais uzsiiminejat

 • 3310

  vejai tie jusu iphone. 3310 turi paskambint eina ir sio. vejais uzsiemat

 • Tadas

  sw visi gal galit padet kaip reikia isikelti zaidima per ituns pvz pou parsiusinti is interneto
  ikeli i telefa ir ir lauki lauki kol instaluos instaluoje ir nejeidzia ijiunkti asciu kas man pades skype:tadastadas903 arba i gamaila vidma8@gmail.com

 • Lene

  Sveiki. uzblokavau telefona iphone5. ir dabar meta connect to iPhone, ka daryti?

 • Luka

  cia reikia tureti saskaitos?

 • Netau Ir Nereik Zinoti

  paskutinis sudas tiesiog tas iphone gyvenime jio nenoriu daugiau pirkt taspac ki ismestai lauk tuos pinigus